telefon z jabłkiem na wyświetlaczu

Dietetyk jest ważny

Posiłki, które przywozimy każdego dnia do naszych Klientów, są efektem profesjonalnej pracy całego zespołu Rukoli. I nie są to wyłącznie kucharze, czy dostawcy. Na Twoje zdrowie pracuje również wykwalifikowany dietetyk.

Zastanawiałeś się, w jaki sposób dietetyk jest zaangażowany w codzienną pracę nad Twoim odżywianiem? Jaka jest jego rola? Czy wiesz, że zawsze możesz zwrócić się do niego z pytaniem na temat Twojej diety? Wyjaśniamy, na czym polega praca dietetyka w Rukoli.

 Twoje nowe spojrzenie na żywienie. Zaczynamy!

Dietetyk jest przede wszystkim specjalistą do spraw żywienia, ale po trochu musi być też psychologiem oraz dobrze znać ludzki organizm i zasady jego funkcjonowania. Jest też osobą, z którą rozpoczniesz Twoje nowe spojrzenie na żywienie. Zanim złożysz pierwsze zamówienie możesz zadzwonić lub umówić się z nim na spotkanie. Oczywiście jeżeli sam potrafisz dobrać odpowiednią dla siebie dietę, możesz zamówić ją bezpośrednio przez stronę internetową. Warto jednak porozmawiać z dietetykiem, który dobierze program dietetyczny najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Na początku przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad. Wypyta lub dokona niezbędnych pomiarów Twojego ciała oraz zbierze informacje odnośnie Twojego stanu zdrowia i przeciwskazań do spożywania określonych produktów. Zada również pytania na temat Twojego trybu życia. Na tej podstawie będzie mógł określić dobowe zapotrzebowanie Twojego organizmu na energię, czyli prościej rzecz ujmując, jaka jest odpowiednia dla Ciebie dzienna ilość kalorii. Następnie ustalicie, jaki cel chcesz osiągnąć. Zależnie od tego, czy stawiasz na redukcję, utrzymanie, czy budowanie masy ciała, oraz jakie są Twoje preferencje żywieniowe, dietetyk wybierze najbardziej odpowiedni dla Ciebie program dietetyczny.

 Twoja droga do osiągnięciu wyznaczonego celu

Możesz już cieszyć się zdrowym jedzeniem, które przyrządzimy za Ciebie i specjalnie dla Ciebie. Nie znaczy to jednak, że rola dietetyka się skończyła. Codzienne menu i receptury posiłków ustalane są we współpracy szefa kuchni i dietetyka. To właśnie on czuwa nad tym, aby potrawy serwowane w ramach wszystkich programów dietetycznych i dla poszczególnych klientów, miały odpowiednią kaloryczność i prawidłową zawartość składników odżywczych.

Dietetyk może stać się również Twoim powiernikiem i wsparciem motywacyjnym w dążeniu do założonego celu. Jeżeli więc nurtują Cię jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości na temat diety, zawsze możesz zwrócić się do niego o pomoc. A może nie odpowiada Ci coś w diecie, którą dla Ciebie przygotowujemy? Warto dzielić się swoimi uwagami z dietetykiem. Być może trzeba będzie zmienić Twój program dietetyczny, albo kaloryczność posiłków. Jeżeli należysz do osób, którym trudniej motywować się samemu, dietetyk wesprze Cię w realizacji Twoich postanowień. Możesz umawiać się z nim na regularne wizyty, podczas których przeanalizujecie Twoje postępy w diecie. W czasie takiego spotkania dietetyk sprawdzi Twoją wagę, zawartość tkanki tłuszczowej i objętość ciała oraz zapyta o Twoje odczucia co do stosowanej diety. Możliwe, że dokona jej korekty. Najważniejsze, żebyś był z nim szczery i nie oczekiwał natychmiastowych efektów. Pozwól mu jednak wskazać Ci drogę, którą powinieneś podążać. Na pewno warto!