Rabat -14% na dowolną dietę z kodem: RUK14 

Rabat -14% na dowolną dietę z kodem: RUK14
DIETA ELASTYCZNA Z WYBOREM MENU! Jedz tak jak lubisz! Układaj swoje menu spośród 15 propozycji.

jesteśmy EKO

- W trosce o nasze środowisko

Rukola Catering to firma świadomie wykorzystująca zasoby środowiska. Nie dążymy za wszelką cenę do najwyższych zysków - w pierwszej kolejności jesteśmy nastawieni na dostarczenie klientowi najlepszej usługi przy zachowaniu minimalnej ingerencji w naturę.
W jaki sposób to osiągamy?

3 listki rukola

100% Biodegradowalne opakowania

Po kilku latach poszukiwań i oczekiwania dziś nareszcie możemy z dumą zaproponować Ci dostawę w całkowicie biodegradowalnych opakowaniach. Dzięki najnowszej technologii wykorzystanej przez naszych partnerów możliwym stało się szczelne, bezpieczne i w pełni funkcjonalne przechowywanie naszych diet w opakowaniach podlegających pełnej biodegradacji. Jeśli - tak jak nam - szczególnie zależy Ci na losie naszej planety, możesz wybrać opcję opakowań eko podczas zamawiania dowolnej z naszych diet.

pudełka biodegradowalne
dieta pudełkowa w eko opakowaniach
opakowanie biodegradowalne
eko pudełko

Jako pierwsi na rynku

Realnie oferujemy opcję eko opakowań. Tacki wykonane są z pulpy celulozowej i zgrzane na wierzchu eko folią - oba materiały są w 100% biodegradowalne. Produkt posiada wiele liczących się certyfikatów, w tym OK compost.

Pudełka są w pełni funkcjonalne - można je podgrzewać w mikrofalówce lub w piekarniku do 150 C.

Papierowe torby

Czasem najprostsze, dobrze znane rozwiązania okazują się najlepsze. Komplet naszych posiłków przywozimy codziennie w papierowej torbie - to opakowanie wykorzystujące minimalną ilość surowców, łatwe w utylizacji i optymalne w przechowywaniu. I co najważniejsze - wcale nie musi być jednorazowe. Wykorzystaj naszą torbę po raz kolejny! Świetnie nadaje się do przechowywania makulatury, innych odpadów lub po prostu do przeniesienia potrzebnych akurat rzeczy.

To co - koniec z jednorazówkami?

Biodegradowalne sztućce

Jeśli zamawiasz dodatkowo sztućce do swoich codziennych opakowań, dostajesz teraz nóż, widelec i łyżkę wykonane ze 100% ekologicznego materiału w dotychczasowej cenie - koszt zmiany z "plastików" wzięliśmy na siebie.

Użycie plastikowych jednorazówek ma być zakazane w Unii Europejskiej po 2021 roku. Postanowiliśmy wyjść przed szereg i już teraz odciążyć środowisko niwelując swój niechlubny udział w produkcji plastikowych odpadów, który w Polsce szacuje się na 650 tys. ton rocznie...

Niebawem planujemy wprowadzić również pojemniki na koktajle wykonane z ekologicznego materiału - tym samym umożliwiając korzystanie z naszych usług w sposób całkowicie ekologiczny.

biodegradowalne sztućce - 100% eko

Ani grama...

Możesz nas znaleźć w aplikacji Too Good To Go, redukującej marnowanie żywności poprzez system last minute w zakupie dań zostających w restauracjach.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć? *

*Ukrywanie części informacji nie jest w naszym stylu

Butelki na koktajle

Obecnie jedynym opakowaniem, które nie znajduje się w naszej ofercie EKO jest butelka na koktajl. Nie znaleźliśmy jeszcze na rynku szczelnej butelki z możliwością wielokrotnego otwarcia i zamknięcia wykonanej z ekologicznego materiału. Pracujemy nad tym, żebyś jak najszybciej mógł otrzymywać pełny zestaw EKO - opakowań. Do tego czasu koktajle i szejki dostarczamy w tradycyjnej butelce podlegającej recyclingowi.

Walory estetyczne

Kiedy otrzymasz swój catering w nowych - ekologicznych pudełkach być może zobaczysz, że folia zakrywająca niektóre opakowania jest lekko pomarszczona. Wynika to z nieco odmiennych właściwości bio-materiału i niestety nie pozwala nam zaspokoić naszej potrzeby perfekcyjnego wyglądu naszych produktów. To opakowanie jest oczywiście w pełni szczelne i bezpieczne. Jeśli zaś chodzi o walory estetyczne - robimy co w naszej mocy!

Cena dobrych zmian

Czy opcja ekologicznych opakowań wiąże się z dodatkową opłatą? Tak - w obecnej chwili z racji niedawnego wprowadzenia na rynek ekologiczne opakowania są wariantem o znacząco wyższej cenie. Jako Rukola nie bierzemy jednak żadnej dodatkowej prowizji - całość dopłaty, czyli 5 zł dziennie, to różnica w cenie producenta. Dobre zmiany mają swoją cenę. Dołączasz do świadomych konsumentów?

pudełka eko + gratis butelka BPA FREE

Jak zamówić EKO?

Jeśli chcesz dołączyć do grona konsumentów troszczących się o nasze środowisko, możesz to zrobić jednym kliknięciem. Złóż zamówienie na dowolną dietę dokładnie w taki sam sposób jak zawsze. W momencie wyboru dodatkowych usług obok sztućców i wody będziesz mógł wybrać wariant eko opakowań. System automatycznie doliczy 5 zł za każdy dzień do wartości zamówienia. Proste, prawda?

Dziękujemy za Twoją postawę! Jako wyraz naszej wdzięczności teraz przy zamówieniu na 20 dni lub więcej dostajesz od nas butelkę wielokrotnego użytku BPA FREE - prezent dla Twojego zdrowia i naszego środowiska.

Masz pytania?

Z pulpy celulozowej, czyli są po prostu są papierowe. Dla zwiększenia trwałości i umożliwienia przechowywania w nich jedzenia, wyłożone są wyściółką, której podstawowym składnikiem jest pulpa kukurydziana oraz skrobia ziemniaczana. Zamknięte są folią wykonaną ze skrobi kukurydzianej i ziemniaczanej.
Nie. Produkty biodegradowalne ulegają rozkładowi z udziałem bakterii i w określonych warunkach. Natomiast produkty kompostowalne przetwarzane są przez mikroorganizmy w warunkach tlenowych. Wszystko to, co jest biodegradowalne nie jest kompostowalne produkt kompostowalny ulega również biodegradacji.
Nasze pudełka mają certyfikat OK-Compost, dlatego możesz je wyrzucać do śmieci organicznych.
Tak. Pudełka mogą być używane w mikrofalówkach z maksymalną mocą 750 W i przez 5 minut.
Okres rozkładu wynosi 12 tygodni. Jeżeli pudełko zostanie umieszczone w kompostowniku, po tym czasie może już stanowić nawóz dla roślin.