Możesz mieć najlepszą dietę, codziennie starannie dobierać najlepsze składniki swoich posiłków i stosować najlepszą suplementację. Jeśli jednak Twój organizm nie jest w stanie prawidłowo wchłaniać dostarczanych mu składników odżywczych, to niestety komórki Twojego ciała nie zostaną właściwie odżywione.
W naszych czasach jedzenie kojarzy się z dobrym smakiem, pięknym wyglądem, mile spędzonym czasem z bliskimi osobami. Często jednak zapominamy, że przede wszystkim jest nam ono potrzebne do życia. Odżywianie jest funkcją fizjologiczną i jak każda inna powinna zachodzić poprawnie. W przeciwnym razie mogą pojawić się liczne problemy w funkcjonowaniu organizmu. To dlatego tak bardzo ważne jest sprawne i prawidłowe wchłanianie, które decyduje o tym, że Twój organizm jest faktycznie odżywiony. Zadbaj więc nie tylko o dobre jedzenie, ale również o dobre wchłanianie.
Oto 6 wskazówek, dzięki którym możesz poprawić pracę układu pokarmowego i jakość wchłaniania składników odżywczych:
- Gdy jesz posiłek postaraj się poświęcić czas wyłącznie na jedzenie. Odłóż telefon, nie zaglądaj do komputera, wyłącz telewizor. To zaledwie 10 do 15 minut – dasz radę 😉 Skup się przede wszystkim na uważnym przeżuwaniu.
- Wspomagaj pracę swojego żołądka. Zgodnie z jego potrzebami dbaj o jego prawidłową kwasowość.
- Pamiętaj o kolejności jedzenia produktów. Zaczynaj posiłek od składowych, które są najszybciej trawione.
- Jeżeli masz stwierdzone nietolerancje pokarmowe, unikaj składników, które źle wpływają na Twój organizm. W ten sposób poprawisz jakość wchłaniania składników odżywczych w jelicie cienkim.
- Dbaj o regenerację wątroby i wspieranie pracy woreczka żółciowego, aby miały większą łatwość oczyszczania krwi.
- Wspieraj pracę jelita grubego eliminując szkodliwe produkty ze swojej diety oraz dbając o florę bakteryjną. Prawidłowa praca jelita grubego pomaga usuwać niepotrzebne resztki z organizmu.
Sprawnie pracujący układ pokarmowy optymalizuje wchłanianie składników odżywczych. Warto więc zadbać o jego kondycję. A dopiero później zacznij zastanawiać się, czy można łączyć ogórka z pomidorem 😉